GÖNÜLLÜ OL

Nasıl gönüllü olabilirsin?

TTM’de profesyonel çalışmaların yanında, gönüllerin desteklediği ya da yürüttüğü programlara yer verilmektedir. TTM Gönüllü Çalışmaları kapsamında çeşitli etkinlikler, eğitimler ve danışmanlıklar yapılır. Program, gönüllülerin hak temelli bir sivil toplum örgütünde çalışma deneyimi kazanabilmelerini, kendi ilgi/uzmanlık alanlarında ihtiyaç sahipleri ile ortak çalışmayı, şiddet, önyargı ve ayrımcılığa karşı mücadele etmeyi, TTM çalışma ilkeleri kapsamında projeler geliştirebilmelerini hedefler.

Gönüllü katılım sağlanabileceği gibi stajyer olarak da çalışma imkânı vardır. Sorumluluk almaktan kaçınmayan ve işbirliğine açık adaylar ilan edilen tarihlerde açılan başvuru formunu doldurabilirler. Başvurular yüzyüze görüşmeden sonra nihai olarak sonuçlanır. Başvurular, merkezin ve bölgenin ihtiyaçları dikkate alınarak önceliklendirilir; başvuranın önerisi ve yeterliliği ile uyumuna göre değerlendirilir.

YARATICI ATÖLYELER

TTM yenilikleri ve yaratıcı disiplinler arası sanat eğitimlerini destekleyen bir yapıya sahip.

Yeni bir atölye açmak ve yürütmek isteyen gönüllülerden öncelikle bir öneri metni ve içerik hazırlamasını bekliyoruz. Başvuruları değerlendirirken, gönüllünün önceki deneyimleri, atölye içeriği ve bölgenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundururuz. Bugüne dek gönüllülerimizin desteği ile Şehir Bahçeciliği, Mutfak Sambası, Kedi Evi Yapımı, Geri Dönüşüm Çöp Kutuları, Oyunlarla Çocuk Hakları, Vejateryan Külkedisi Hikaye Okuma ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi gibi çocukların eğlenirken öğrenecekleri, kendilerini ifade edebilecekleri pek çok atölye gerçekleştirdik.

GÖNÜLLÜ ÖYKÜLERİ