GÖNÜLLÜLÜK

GÖNÜLLÜ ÖYKÜLERİ

Rüştü Onur Atilla, 25

İsmim Onur. 25 yaşımdayım. Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde Oyunculuk Konservatuar Bölümü'nde okuyorum. Aynı zamanda Açıköğretim Fakültesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne de devam ediyorum; ama sizi ilgilendiren kısmı tiyatrocu yanım...

Kendimi bildim bileli aklımdaki, hayalimdeki 'şey' olan tiyatroyu üç yıla yaklaşan süredir Tarlabaşı'ndaki çocuklarla da sürdürüyorum.

Onlara tiyatroyu anlatıyor, oynuyor, paylaşıyorum. Aslında tiyatro süsü altında yaşamımın bir kısmını onlarla geçiriyorum.

Çünkü ben Tarlabaşındaki çocukların hemşehrisiyim. Onlarla aynı şehirde yaşıyorum.

Ve biliyorum ki bu ülkenin türlü toprağından yetişmiş bu arkadaşlarım tiyatroyu en çok hakeden ve hakkını veren arkadaşlarımdır...

Tiyatro elitin, yükseğin, zenginin veya halkın, alt tabakanın fakirin sanatı değil, insanın sanatıdır. Tarlabaşındaki arkadaşlarım da pırıl pırıl küçük insanlardır. Ne silaha, ne kavgaya, ne kirliye ne düşmana ihtiyaçları vardır... Onlarla yaşamımı paylaşmaktan dolayı huzur içindeyim. Bu yazıda ajitasyon yoktur. Tarlabaşı Toplum Merkezi'ndeki pek çok 'güzel şey'den biri hakkında şahsi bilgiler verilmiştir.Tarlabaşı Toplum Merkezi'nden sebeplenen herkes bizim çocuğumuz, kardeşimiz, arkadaşımız, şehirdaşımızdır.

2008.

GÖNÜLLÜ ÖYKÜLERİ