GÖNÜLLÜ OL

Nasıl gönüllü olabilirsin?

TTM’de profesyonel çalışmaların yanında, gönüllerin desteklediği ya da yürüttüğü programlara yer verilmektedir. TTM Gönüllü Çalışmaları kapsamında çeşitli etkinlikler, eğitimler ve danışmanlıklar yapılır. Program, gönüllülerin hak temelli bir sivil toplum örgütünde çalışma deneyimi kazanabilmelerini, kendi ilgi/uzmanlık alanlarında ihtiyaç sahipleri ile ortak çalışmayı, şiddet, önyargı ve ayrımcılığa karşı mücadele etmeyi, TTM çalışma ilkeleri kapsamında projeler geliştirebilmelerini hedefler.

Gönüllü katılım sağlanabileceği gibi stajyer olarak da çalışma imkânı vardır. Sorumluluk almaktan kaçınmayan ve işbirliğine açık adaylar başvuru formunu doldurarak başvurularını iletisim@tarlabasi.org adresine gönderebilirler. Başvurular yüzyüze görüşmeden sonra nihai olarak sonuçlanır. Başvurular, merkezin ve bölgenin ihtiyaçları dikkate alınarak önceliklendirilir; başvuranın önerisi ve yeterliliği ile uyumuna göre değerlendirilir.

Başvurmadan önce lütfen TTM çalışma ilkelerini ve Gönüllü yükümlülüklerini okuyunuz!

GÖNÜLLÜ OL

TTM’deki gönüllü çalışmaların düzenli devam edebilmesi ve gönüllülerin süpervizyon eşliğinde çalışabilmesi için merkezdeki gönüllülük programını yürüten bir koordinatörümüz var.

Eğer sen de aramıza katılmak istersen, aşağıda bulunan gönüllü yükümlülüklerini okuduktan sonra gönüllü koordinatörümüz Nurgül Öztürk’e bir mail atarak görüşme için randevu alabilirsin: iletisim@tarlabasi.org

GÖNÜLLÜ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

GÖNÜLLÜ ÖYKÜLERİ

Işıl Kayagül

TTM ile 2013 yılı Ocak ayında, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin yönlendirmesi ile tanıştım. Yaratıcı Drama Atölyesinde gönüllü asistanlık yaptım. Çocukların dünyası benim için yeniydi...

devamı için tıklayın >