DUYURULAR

31.12.2014

İzmir Siyah Pembe Üçgen’in davetiyle sosyal politika yaratma süreçlerinde işbirliği

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği, İsveç Kalkınma Ajansı SIDA tarafından desteklenen “Gökkuşağı Projesi”kapsamında geçtiğimiz günlerde psiko-sosyal politikalarını belirlemek üzerine ilk danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantının gündemini ise derneğin psiko-sosyal bir danışman ağı oluşturması için ne gibi ihtiyaçları olduğu ve nasıl bir yol izlemesi gerektiği oluşturdu. Toplantıya Listag İzmir Aile Grubu, İstanbul Tarlabaşı Toplum Merkezi, Eğitim-Sen 2 No’lu Şube, Dokuz Eylül Üniversitesi Eşit Şerit, Ege Üniversitesi Legebit, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nden katılımcılar ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenlerinden oluşan bir grup katılım gösterdi.

Toplantının ilk oturumunda kişisel deneyim aktarımları yapıldı. LGBTİ’lerin ailede okulda ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlar aktarıldı. Devamında ise bunların çözümüne ilişkin öneriler sunuldu. Ne gibi çalışmalar yapılabilir, ne gibi çalışmalar yapılarak kapasite arttırılabilir konuşuldu ve kısa bir değerlendirmenin ardından diğer oturumun planlanarak toplantı sonlandırıldı.

(kaynak kaos GL)

DUYURU ARŞİVİ