DUYURULAR

Etkinlik Zamanı: 10 NİSAN / 18:30-22:00

TTM için - Le Printemps des Artistes Sergisi

Bir Fransız derneği olan İstanbul Accueil, her yıl bağış toplama amacıyla Taksim yakınlarında Le Printemps des Artistes sergisini düzenliyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan sergi 11 Nisan’dan 18 Nisan’a dek her gün 12.00-19.00 saatleri arasında açık olacak. Sizleri Açılış Gecesine davet etmek istiyoruz.

Each year, Istanbul Accueil, a French association, organizes Le Printemps des Artistes, a charity art exhibition near Taksim. The 9th edition is now opening from 11th to 18th of April everyday from 12:00 to 19:00 and I would like to invite you to the

Açılış Gecesi

10 Nisan 18:30-22:00
Galerie Od’A - Ouvroir d’Art
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, Beyoğlu
Ulaşım

Opening Night

10th of April from 6:30pm to 10pm
Galerie Od’A - Ouvroir d’Art
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, Beyoğlu
Access

Le Printemps des Artistes sergisi her yıl daha çok ilgi görüyor. Sergi, İstanbul’da Fransız ve Uluslararası topluluklar için önemli bir kültürel etkinlik haline geliyor ve Fransız ağı aracılığıyla Türk sanat severlerinin de ilgisini çekiyor. Yeni sanatçıların çalışmalarını kamunun ilgisine sunmasının yanında, gelirin %30’u doğrudan iki kuruma bağışlanıyor: Çalışmalarını büyük ölçüde bağışlarla sürdüren Fransız Lape Hastanesi ve Tarlabaşı Toplum Merkezi.

Year after year Le Printemps des Artistes has become a major cultural event for the French and International communities in Istanbul, also attracting Turkish art lovers through the francophone network. As well as bringing new artists to the public, 30% of the proceeds are directly donated to the associations two institutions: Lape Hospital and Tarlabaşı Community Center, which live on donations mainly.

Sanatçıların 2015 seçkilerini keşfetmek için Le Printemps des Artistes web sayfasını ziyaret edebilir ve sergiye gelebilirsiniz!

To discover the 2015 selection of artists, visit Le Printemps des Artistes web page and come to the exhibition!

DUYURU ARŞİVİ